Potřebujete pomoci s vaším psem? Volejte nám na Tel: 607 802 268

 / Předcházení pozdějším problémům /

 - pro štěně je všechno hračkou. Štěně je zaměřeno jen na sebe, štěně nemá morálku, je sociální a potřebuje co nejčastější kontakt se svojí lidskou smečkou a okolím, dále potřebuje správnou péči a hlavně kvalitní socializaci.

 Prevence problémů s chováním štěňat: TRVALE je nutné, mít pod kontrolou veškeré chování štěněte. Mít kontrolu nad vším co se štěně naučí. Naučit štěně správným a žádoucím úkonům, štěně soustavně učit jen takovému chování, které lze odměňovat a co nejméně využíváme trestů. fyzické trestání není možné !!!

 Umění komunikace - umět sdělit štěněti co udělalo špatně a co správně    

 Mentální stimulace: štěně si může samo najít aktivitu, která jej stimuluje, ale může být nežádoucí až nebezpečná / např. kousání nábytku, bot, kabelů apod./ Každou hru se štěnětem začíná a ukončuje jeho majitel. hry musí být časté a naprosto všude kde se se štěnětem pohybujeme.

Od 3. měsíce věku štěněte doporučuji návštěvu psí školky !!!    

  •  - štěně by nemělo vyrůstat bez poznání okolního světa / držení na řetězu u boudy, nadměrný pobyt v kotcích, stereotypní venčení
  •  - štěně by nemělo vyrůstat bez možnosti návyku sociálního chování   
  •  - štěně by nemělo vyrůstat ve špatných chovatelských podmínkách   
  •  - štěně by nemělo zažít traumatické a negativní zkušenosti od lidí ani ostatních zvířat   
  •  - štěněti musíme umět sdělit co udělalo správně   
  •  - nutnost správného posilování komunikace mezi štěnětem a majitelem   
  •  - nutnost správného posilování chování mezi štěnětem a rušivými vlivy   
  •  - nutnost správného posilování chování mezi ostatními zvířaty   
TOPlist

Kynologické vzdělávací centrum 2001 - 2018/Výcvik psů Pelhřimov, Psí škola Pelhřimov, Kynologie Pelhřimov, Převýchova psů Pelhřimov, Služební kynologie Pelhřimov, Cvičák Pelhřimov, Kynologické centrum Pelhřimov, Výcvikové centrum pro psy Pelhřimov, Chov psů Pelhřimov, Výživa psů Pelhřimov, Psí trenér Pelhřimov, Trenér psů Pelhřimov, Internátní výcvik psů Pelhřimov, Individuální výcvik psa Pelhřimov/ IČ 86877992 Instruktoři a lektoři centra: Zdeňka a Vojta Maurerovi,